Gdzie kupić walizkę?

Gdzie kupić walizkę

Gdzie kupić (tanią i dobrą) walizkę?

Sklepy z walizkami nie są tak wszechobecne, jak te z ciuchami czy elektroniką, nie oznacza to oczywiście, że kupno nowej walizki może stanowić jakiś większy problem.

Gdzie kupić tanią i dobrą walizkę

W XXI wieku najlepszym wyjściem jest oczywiście skorzystanie z oferty sklepów internetowych. Można wskazać kilka powodów, dla których skorzystanie z oferty e-sklepów jest korzystniejsze niż sklepów stacjonarnych.

  • Wybór – walizka jest towarem o stosunkowo dużej objętości, powoduj to, że w tradycyjnych sklepach nie znajdziesz takiej oferty jak w sklepie internetowych. Powód jest prosty, powierzchnia sklepu ogranicza ilość walizek, którą można zaoferować klientowi. To ograniczenie nie dotyczy sklepów internetowych.
  • Możliwość porównania wielu ofert – to jest powiązane z poprzednim punktem, im większa jest oferta, tym więcej walizek możesz porównać i łatwiej trafić we własne upodobania i/lub możliwości finansowe.
  • Cena – nie zawsze, ale zazwyczaj cena walizki w sklepie stacjonarnym będzie wyższa niż w sklepie internetowym.
  • Możliwość zwrotu – wprawdzie walizka to nie buty, nie trzeba jej przymierzać, ale zawsze lepiej obejrzeć w domowym zaciszu niż w sklepie. Jak nie spodoba Ci się dokonany zakup, zawsze możesz zwrócić do sklepu; o ile oczywiście zmieścisz się w terminie zwrotu.

Przejdźmy do konkretów. Gdzie kupić walizkę?

Jedno miejsce oczywiście znasz, jest to Allegro, a co poza tym.

Miejsce 1

Dwóch polskich producentów, kupując tutaj, nie tylko możesz stać się posiadaczem dobrej markowej walizki w rozsądnej cenie, ale także wykazujesz się patriotyzmem zakupowym.

Mówię o sklepie Puccini oraz Wittchen. Tak obie te marki są polskie, chociaż czytałem kiedyś artykuł, z którego wynikało, że aż 76% uważało, że Wittchen jest firmą zagraniczną; co nie jest prawdą. Niedowiarków odsyłam do źródeł zewnętrznych, przeczytaj o marce Puccini i Wittchen.

I jeszcze jedna mała dygresja. Niestety, ale dwa pojęcia: tania walizka i dobra walizka, nie zawsze chodzą w parze. Najprościej kupić:

  • tanią walizkę, która niestety może rozlecieć się już podczas pierwszej podróży,
  • dobrą walizkę, jednakże nie będzie można o niej powiedzieć, że jest tania.

Natomiast, zarówno w jednym, jak i drugim sklepie, można mieć jedno i drugie. Sklepy te stosunkowo często organizują różnego rodzaju promocje (coś w stylu Bagaż – 60% itp.), dzięki temu możesz kupić markową walizkę za rozsądne pieniądze.

Dlaczego są takie promocje? Odpowiedź jest bardzo prosta, konkurencja. Oba sklepy walczą o Klienta, czyli także o Ciebie.

Miejsce 2

  • Porównywarka cenowa Ceneo, tutaj można znaleźć naprawdę dużo ofert. Jeżeli poszukujesz walizki w wyższej półki, warto zainteresować się marką Samsonite lub American Tourister.
  • Sklep Presto – jest to wprawdzie sklep sportowy, jednakże posiada w swojej ofercie także walizki podróżne takich marek jak VIP Collection, American Tourister, Samsonite, a także walizki Solier.
  • Sklep mojawalizka.pl, który specjalizuje się w walizkach Samsonite i American Tourister.

Miejsce 3

Cała masa mniejszych lub większych, znanych i mniej znanych sklepów internetowych.

Powiązane wpisy