Gdzie walizka w Pendolino ?

Gdzie walizka w Pendolino

Przez lata przywykliśmy do zwykłych wagonów z przedziałami. Dla wszystkich jest oczywiste, gdzie jest miejsce na walizki. Nad głowami są półki, na których zmieszczą się nawet duże walizki, o ile oczywiście pasażer będzie w stanie umieścić tam swój bagaż, ale to już inna historia.

Niestety, dla kogoś, kto nigdy nie jechał w wagonie bezprzedziałowym, a tym bardziej w Pendolino nie jest oczywiste gdzie umieścić swoją walizkę.

Konstruktorzy Pendolino przewidzieli tak oczywisty fakt, że pasażer może mieć ze sobą mniejszy lub większy bagaż. W wagonach, nad głowami pasażerów, znajdują się półki, gdzie spokojnie zmieści się mała walizka. Na końcach wagonów są specjalne stelaże do przewożenia bagaży większych rozmiarów.

Gdzie jest miejsce na bagaż w Pendolino

Mała walizka

Z małą walizką, torbą, plecakiem czy nawet instrumentem muzycznym nie ma najmniejszego problemu. Na głową znajdują się półki, na których można je umieścić na czas podróży.

Miejsce na małe walizki w Pendolino
Miejsce na małe walizki w Pendolino

Przyjrzyj się dokładnie powyższemu zdjęciu. Widać, że półki na środku są zdecydowanie wyższe niż te po bokach. Widać tam, że mieści się walizka o większych rozmiarach. Jeżeli więc planujesz podróż z trochę większym bagażem kup bilet na miejsce w środku wagonu, będzie szansa, że walizkę umieścisz nad głową.

Jest jeszcze jedna opcja przewożenia mniejszych walizek, tak zwyczajnie pod siedzeniem.

Duża walizka

Jak już pisałem wcześniej, na początku i końcu każdego wagonu znajdują się specjalne metalowe stelaże, na których można umieścić większy bagaż.

W stosunku do ilości podróżnych, w Pendolino miejsca na duży bagaż jest znacznie mniej niż w tradycyjnych wagonach z przedziałami. Jednakże należy wziąć pod uwagę, że nie wszyscy mają ze sobą duże walizki. Większość pasażerów ma ze sobą małą torbę, plecak lub małą walizkę. A jak nie starczy miejsca na stelażach, zwyczajnie zostawia się walizki obok nich; co można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Miejsce na duże walizki w Pendolino
Miejsce na duże walizki w Pendolino
Duże walizki na podłodze gdy brak miejsca na stelażach
Brak miejsca na stelażach, walizki stoją na podłodze.

Powiązane wpisy