Walizka WizzAir. Bagaż podręczny i rejestrowany

Jaka walizka do WizzAir

Jaka walizka do samolotu WizzAir ?

Aby mieć 100% pewności co do zasad przewożenia bagażu liniami lotniczymi Wizz Air, należy zajrzeć na stronę WizzAir. Znajdziesz tam informacje dotyczące aktualnie obowiązujących zasad. Jeżeli nie chcesz się wczytywać w regulamin przewoźnika, przeczytaj poniższy wpis, znajdziesz tu najbardziej potrzebne informacje. 

Wymiar walizki w samolotach Wizz Air

 • Bezpłatnie dla wszystkich – walizka / torba o wymiarach 40x30x20 cm
 • Bezpłatnie dla posiadaczy usługi WIZZ Priority (dodatkowo płatny dla pasażerów bez wykupinej usługi WIZZ Priority) – walizka / torba o wymiarach 55x40x23 cm o maksymalnej wadze do 10 kg
 • Bagaż rejestrowany (dodatkowo płatny) – bagaż o wymiarach 149x119x171 cm i wadze 10 kg, 20 kg lub 30kg

Uwaga – jeżeli planujesz zakup nowej walizki, w pewnych okolicznościach lepszym wyborem (moim zdaniem) będzie walizka o wymiarach 55x40x20 cm – te (tylko) 3 cm robią dość dużą różnicę. Walizka o wymiarach 55x40x20 cm jest to maksymalny wymiar bagażu podręcznego jaki można zabrać na pokład samolotów Ryanair. Jeżeli istnieje prawdopodobieństwo, że skorzystasz także z usług tej linii lotniczej taka walizka będzie jak znalazł.

Walizka do WizzAir

Trochę szczegółów

Od 1 listopada 2018 roku, w liniach lotniczych Wizz Air, obowiązują następujące zasady przewozu bagażu:

 • Bezpłatny bagaż podręczny – o wymiarach 40x30x20 cm o maksymalnej wadze do 10 kg, jest on wliczony w cenę biletu. Bagaż ten należy umieścić pod fotelem przed sobą. Jest to bezpłatna opcja dostępna dla wszystkich pasażerów. Uwaga, jeżeli Twój bagaż podręczny będzie przekraczał te wymiary i nie wykupisz usługi WIZZ Priority, będziesz musiał zapłacić na lotnisku za ponadwymiarowy bagaż.
 • Podręczna walizka – o wymiarach 55x40x23 cm o maksymalnej wadze do 10 kg. Jest to opcja dostępna dla pasażerów z wykupioną usługą Wizz Priority, będą mogli zabrać taką walizkę na pokład samolotu. W przypadku, gdy wykupisz tej usługi, Twój bagaż zostanie potraktowany jako bagaż rejestrowany. Jeżeli szukasz walizki dostosowanej do wymagań WizzAir sprawdź Walizki kabinowe WizzAir.
 • Bagaż rejestrowany – bagaż o wymiarach 149x119x171 cm. Możesz wykupić 1 sztukę o wadze do 10kg, 2 sztuki o wadze do 20 kg lub 3 sztuki o wadze do 32 kg. Uwaga: nie ma możliwości zakupić innej kombinacji online.
 • Dodatkowo – na każde małe dziecko można bezpłatnie odprawić jedną spacerówkę lub małą kołyskę.
Jaką walizkę można wybrać, aby po jej zapakowaniu łączna waga nie przekroczyła 20 kg.

Przeczytaj dokładnie na stronie Wizz Air jakie są zasady przewozu bagażu rejestrowanego. Niezastosowanie się do zasad może Cię drogo kosztować, oto przykład z regulaminu WizzAir: Wyższe opłaty są pobierane za każdą dodatkową sztukę bagażu rejestrowanego wykupioną na lotnisku.

Jeżeli szukasz walizki, która będzie spełniania wymagania linii lotniczej WizzAir oraz Ryanair w zakresie bagażu podręcznego, czyli walizki o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm możesz sprawdzić: Walizka kabinowa Ryanair | 55x40x20 cm

Cena bagażu rejestrowanego WizzAir

Nie ma jednej, stałej, ceny przewozu bagażu rejestrowanego w WizzAir. Cena uzależniona jest od kilku czynników.

 • Gdzie jest wykupiony – czy online, czy dopiero na lotnisku; na lotnisku ceny są dużo wyższe.
 • Jak długo przed wylotem – im wcześniej tym taniej.
 • Kiedy jest przelot – w sezonie wakacyjnym ceny są wyższe.
 • Waga bagażu – w jakim przedziale wagowym; do 10 kg, do 20 kg czy do 32 kilogramów.

Przykładowe ceny w sezonie, bagaż wykupiony przez internet

Waga bagażuCena odCena do
Do 10 kg12 euro27 euro
Powyżej 10 kg do 20 kg20 euro50 euro
Powyżej 20 kg do 32 kg31 euro72 euro

Przykładowe ceny poza sezonem, bagaż wykupiony przez internet

Waga bagażuCena odCena do
Do 10 kg9 euro24 euro
Powyżej 10 kg do 20 kg15 euro44 euro
Powyżej 20 kg do 32 kg23 euro63 euro

Jeżeli jednak nie wykupisz bagaży rejestrowanego przez internet i zdecydujesz się to zrobić dopiero na lotnisku, musisz liczyć się z opłatami około 2 razy większymi.

Pamiętaj także, że każdy kilogram nadbagażu spowoduje, że Twój portfel będzie lżejszy o około 10 euro.

Powiązane wpisy