Walizka do samolotu 20 kg

Ostatnia aktualizacja:

Na wstępie istotna uwaga, każda walizka o wadze od 20 kg w górę, będzie traktowana jako bagaż rejestrowany i to niezależnie od linii lotniczej.

Jednakże te magiczne 20 kg, czyli ograniczenie dla pojedynczej sztuki bagażu jest inaczej rozumiane w zależności do linii lotniczej.

Walizka do 20 kg w tanich liniach lotniczych

W przypadku tanich linii lotniczych musisz dodatkowo zapłacić za przewóz bagażu rejestrowanego, czyli jest to dodatkowy koszt niezależny od podstawowej ceny biletu.

Walizka do 20 kg w tradycyjnych linia lotniczych

Czyli tacy przewoźnicy jak: LOT, Lufthansa itd. W tym przypadku przewóz bagażu o wadze do 23 kg jest wliczony w cenę biletu. Jednakże u niektórych przewoźników (jak np KLM) uzależnione jest to od taryfy. W przypadku KLM najtańsza taryfa nie upoważnia do bezpłatnego przewozu bagażu rejestrowanego.

Niezależnie jednak od powyższego należy uznać, że bagaż w wadze 20 kg jest najbardziej ekonomiczny z punktu widzenia latania samolotem, przy założeniu, że zabierasz w podróż więcej rzeczy, niż pozwala na to pojemność walizki kabinowej. Czyli albo jest on wliczony w cenę biletu, albo można wykupić przewóz takiej walizki w rozsądnej cenie. Musisz jednak mieć na uwadze, że każdy kilogram powyżej będzie słono kosztował.

Wszytko fajnie, ale jest jeden problem. W żadnym sklepie nie znajdziesz informacji, ile będzie ważyła walizka razem z zapakowanymi w niej rzeczami. Czyli przeglądając oferty walizek, nie będziesz w stanie łatwo odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy to jest walizka do 20 kg?

Oczywistym jest, że sprzedawcy nie podają takich informacji. Nikt nie jest jasnowidzem i nie mają pojęcia, co tak naprawdę tam zapakujesz. A głównie od tego będzie zależeć łączna waga Twojego bagażu / walizki.

Niemniej postara się pomóc i przynajmniej ograniczyć obszar poszukiwań. Na początek jednak podstawowe założenie: jesteś typowym turystą, do walizki pakujesz ubrania, trochę kosmetyków, buty, suszarkę do włosów etc. Nie będziesz tam przewozić kolekcji ołowianych żołnierzyków, książek czy innych równie ciężkich przedmiotów.

Pasażer na lotnisku z walizką w wadze 20 kg

Walizka do samolotu 20 kg wymiary

Jak już wcześniej wspomniałem, wszystko zależy do tego, co będzie zapakowane do walizki. Nie mniej istotne jest także, jak zostanie zapakowane. Czy wszystkie rzeczy będą wciśnięte na siłę, czy też ułożone w miarę luźno – ale to już temat na inny wpis.

W większości przypadków, aby być w miarę spokojnym, że waga walizki nie przekroczy 20 kg, wystarczy wybrać walizkę o pojemności ok. 70 litrów, maksymalnych wymiarach do około 65 x 45 x 30 cm.  Zestawienie takich walizek, posortowanych od najtańszych do najdroższych, znajdziesz we wpisie Walizki średnie.

W większości sklepów internetowych znajdziesz taki model walizki w sekcji „Walizki średnie". Wydawać by się mogło, że najlepszym miejscem jest Allegro, jednakże dobrej jakości walizki średnie w bardzo rozsądnych cenach można kupić w sklepach polskich producentów: Puccini, Wittchen czy Solier. 

Tych, którzy poszukują walizek od światowego lidera Samsonite, odsyłam na stronę sklepu Mojawalizka. A jeżeli poszukujesz walizki wyjątkowej, od strony jej wyglądu koniecznie zobacz ofertę sklepu FabrykaForm.

Jednakże zawsze lepiej być ostrożnym, dlatego też …

Niezależnie od wszystkiego, najlepiej przed wylotem upewnić się, że łączna waga bagażu spełnia dopuszczalne normy. Innymi słowy, czy nie przekracza 20 kg, czy też 23 kg.

Można to zrobić domowym sposobem, wykorzystując wagę łazienkową. Postaw spakowaną walizkę na wagę i już masz odpowiedź.

Summary
Walizka do samolotu 20 kg
Article Name
Walizka do samolotu 20 kg
Description
Walizka do samolotu 20 kg. Jakie powinna mieć wymiary. Jaką kupić, aby wszystko spakować i zmieścić się w limicie. Jak ustrzec się przed opłatą za nadbagaż.
Author
Publisher Name
walizkawsamolocie.pl
Publisher Logo
Podziel się z innymi: