Ranking walizek – najciekawsze modele dostępne na rynku

Ostatnia aktualizacja:

Na początku, należy odpowiedzieć na najważniejsze pytanie. Jakie kryteria przyjąć do rankingu walizek?

Czysto techniczne? Chyba nie tędy droga. Gdyby ujmować walizki w ten sposób, zwycięzcą (według mnie) była by walizka twarda, wykonana z poliwęglanu, na czterech kółkach. Ale to trochę tak, jakby zrobić ranking samochodów i stwierdzić, że najlepszym jest samochód wykonany z blachy ocynkowanej, na czterech kołach, który posiada kierownicę i silnik. Trochę mało.

Z drugiej strony, co więcej oceniać w tak prostym przedmiocie, jakim jest walizka. Niestety nie mam możliwości zrobić zestawienia, które by pokazywało walizki najczęściej kupowane przez Klientów.

Postanowiłem więc podejść do tematu od innej strony.

Na początek wezmę „na warsztat” tylko walizki kabinowe z poliwęglanu na czterech kółkach. Jako główne kryterium przyjmę, czy walizka posiada „to coś”, czyli czy jest coś, co ją wyróżnia „z tłumu”.

Ranking walizek – walizki kabinowe z poliwęglanu na czterech kółkach

Zatem, do dzieła. Na podium postawił bym trzy walizki, które szczególnie przykuły moją uwagę.

Miejsce 1. Walizka z kolekcji Stokholm firmy Puccini

Walizka w stylu „klasyczna elegancja” występuje w czterech kolorach: biały, granatowy, złoty i czarny. Długi okres gwarancji.

Walizka Stokholm - Puccini
Walizka z kolekcji Stokholm marki Puccini

Walizka ma wymiary 55×37,5×20 cm, pojemność 39l i waży 2,7 kg. Objęta jest 5 letnią gwarancją.

Miejsce 2. Walizka kolekcji Modern Line firmy Wittchen

Ten model walizki występuje w czterech kolorach: burgund, czarny, granatowy, szary. Moją uwagę szczególnie przykuł kolor burgundowy (na zdjęciu poniżej).

Walizka Moder Line - Wittchen
Walizka z kolekcji Moder Line marki Wittchen.

Walizka ma wymiary 55x40x22 cm, pojemność 39l i waży 3 kg. Objęta jest 2 letnią gwarancją.

Miejsce 3. Walizka z kolekcji Oxford firmy Puccini

Niepowtarzalny i wyróżniający się elegancki wygląd. Długi okres gwarancji.

Walizka z kolekcji Oxford marki Puccini

Walizka ma wymiary 53,2x40x23 cm, pojemność 44l i waży 2,91 kg. Objęta jest 5 letnią gwarancją.

Walizka ta ma niestety, jedną (i być może dla niektórych) dość istotną wadę. Jej szerokość to 56,2 cm a głębokość to 23 cm. Oznacza to, że nie spełnia norm dla walizki kabinowej w większości liniach lotniczych. Jest to oczywiście szczególnie „niebezpieczne” w przypadku tanich linii lotniczych. Jednakże trzeba sobie szczerze powiedzieć, że w przypadku, gdy nabywca korzysta najczęściej z regularnych przewoźników (LOT, BA, Air France etc.), trochę za szeroka walizka nie będzie stanowiła przeszkody. Prawdopodobieństwo, że zostanie zmierzona, jest naprawdę niewielkie.

Należy zaznaczyć, że akurat te trzy, wyżej wymienione walizki, nie należą do najtańszych. Ich regularna cena waha się w granicach 600 zł, w promocji można je kupić za około 400 zł. Jakby na to nie patrzyć nie jest to mało; przynajmniej dla większości.

Ranking walizek – coś specjalnego

Powyższe modele nie są oczywiście jedynymi, które warto wziąć pod uwagę. Na wyróżnienie zasługuje także walizka kabinowa z kolekcji PP Light One marki Wittchen. Walizka ta wyróżnia się spośród innych walizek twardych tym, że posiada zapinaną kieszeń. Dzięki temu, podczas podróży, łatwo się dostać do podręcznych drobiazgów.

Wittchen Walizka z kolekcji PP Light One
Wittchen Walizka z kolekcji PP Light One

Walizka ma wymiary 55x39x23 cm, pojemność 39l i waży 2,6 kg. Dostępna jest w kolorze białym (z brązowymi wstawkami), różowym i granatowym (widoczna na zdjęciu powyżej).

Regularna cena walizki w sklepie Wittchen to około 550 zł, jednakże bardzo często można ją kupić w cenie promocyjnej wynoszącej około 50% ceny regularnej, czyli około 270 zł.