Walizka Ryanair. Bagaż podręczny i rejestrowany

Walizka Ryanair. Wymiary i zasady przewozu

Jaka walizka do samolotu Ryanair

Szczegółowe i aktualne zasady przewozu bagażu samolotami linii lotniczej Ryanair znajdziesz na stronie Ryanair. Dobrze jest sprawdzić tam przed wylotem, jakie są aktualnie obowiązujące zasady. Dzięki temu można uniknąć przykrych niespodzianek na lotnisku.

Wymiary walizki do samolotu Ryanair

Obecnie (tj. od 1 listopada 2018 roku) w samolotach Ryanair obowiązuje podział bagażu na trzy kategorie:

  • Mała torebka – bagaż, który nie przekracza wymiarów 40 x 25 x 20 cm.
  • Torba do odprawy – typowa walizka kabinowa, o wymiarach 55 x 40 x 20 cm i maksymalnej wadze do 10 kg.
  • Bagaż rejestrowany – bagaż / walizka o maksymalnej wadze 20 kg.
Jaką walizkę można wybrać, aby po jej zapakowaniu łączna waga nie przekroczyła 20 kg. 
Zasady przewożenia bagażu w samolocie Ryanair

Zasady przewozu bagażu samolotami Ryanair

Mała torebka – mały bagaż podręczny

Każdy pasażer ma prawo do wniesienia na pokład samolotu jednej sztuki bagażu, która określona jest jako mała torebka, czyli bagażu o maksymalnych wymiarach 40 x 25 x 20 cm. Jest to usługa bezpłatna, a właściwie usługa wliczona w cenę biletu.

Tego typu bagaż należy umieścić pod siedzeniem, które znajduje się przed Tobą.

Torba do odprawy – bagaż podręczny Ryanair

W liniach lotniczych Ryanair obowiązuje nazwa Torba do odprawy, jest to jednak zwykła walizka kabinowa, której maksymalne wymiary wynoszą 55 x 40 x 20 cm. Jednakże, zasady przewożenia takiej walizki, są nieco bardziej skomplikowane, niż zasady przewożenia małej torebki.

Najważniejsze, o czym należy pamiętać – przewożenie walizki kabinowej liniami lotniczymi Ryanair jest płatne.

Cena za przewóz dużego bagażu podręcznego nie jest jednolita, zależna jest od opcji, na jaką się zdecydujesz:

  • Wykupiona usługa „Pierwszeństwo” – uprawnia ona do pierwszeństwa wejścia na pokład samolotu oraz wniesienia ze sobą dwóch sztuk bagażu: małego bagażu podręcznego, oraz dużego bagażu podręcznego. Koszt takiej usługi waha się od 6 do 10 euro – w zależności od tego, czy dokonasz zakupu na stronie internetowej ryanair.com, czy dopiero na lotnisku. Pamiętaj jednak, że usługę Pierwszeństwo może wykupić maksymalnie 95 osób. Po zakupie nie będziesz mógł jej zwrócić tej usługi, czyli jak się rozmyślisz, nie odzyskasz zwrotu pieniędzy.
  • Wykupiona usługa „Torba do odprawy 10 kg” – dla osób bez wykupionej usługi Pierwszeństwo, które chcą wnieść na pokład samolotu dwie sztuki bagażu. Koszt takiej usługi waha się od 10 do 25 euro – w zależności od tego, czy dokonasz zakupu na stronie internetowej ryanair.com , czy dopiero na lotnisku. Po zakupie nie będziesz mógł jej zwrócić tej usługi, czyli jak się rozmyślisz, nie odzyskasz zwrotu pieniędzy.
  • Jako bagaż rejestrowany – walizka kabinowa umieszczana w luku bagażowym – koszt to około 40 zł za walizkę o maksymalnej wadze 10 kg.
Jeżeli szukasz walizki, która będzie spełniania wymagania Ryanair w zakresie dużego bagażu podręcznego, czyli walizki o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm możesz sprawdzić: Walizka kabinowa Ryanair | 55x40x20 cm.

Uwaga: jeżeli Twoja walizka nie będzie spełniała wymaganych wymiarów, czyli nie zmieści się specjalnym koszu do mierzenia rozmiarów bagażu, zostanie ona potraktowana jako bagaż rejestrowany, czyli zostanie umieszczona w luku bagażowym. Oznacza to, że będziesz zmuszony uiścić dodatkową opłatę w wysokości 25 euro i to niezależnie od tego, czy wykupiłeś usługę Pierwszeństwo, czy Torba do odprawy 10 kg.

Bagaż rejestrowany

Ograniczeniem jest waga walizki, która nie może przekraczać 20 kg. W każdym przypadku. Koszt przewozu waha się od 25 do 40 euro – w zależności od tego, czy wykupisz przez stronę internetową ryanair.com czy dopiero na lotnisku.

Uwaga: musisz pamiętać, że każdy kilogram nadbagażu kosztuje 11 euro.

Powiązane wpisy