Jaka walizka jest najlepsza do samolotu

Najlepsza walizka do samolotu

Trudno jednoznacznie wskazać na walizkę, którą zasługiwała na tytuł Najlepszej walizki do samolotu. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypunktować cechy, które musi spełniać taka walizka.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że zbiór cech będzie dotyczył dwóch głównych typów walizek, które zabierane są do samolotu. Odrębnie będą rozpatrywane walizki, którymi zabiera się dwa główne typy bagażu:

  • Bagaż podręczny -> walizka kabinowa
  • Baraż rejestrowany -> walizka przewożona w luku bagażowym samoloty

Najlepsza walizka kabinowa

Do samolotu najlepsza będzie walizka kabinowa, która charakteryzuje się następującymi cechami:

  • Maksymalne wymiary walizki to wysokość -> 55 cm, szerokość -> 40 cm, głębokość -> 20 cm
  • Ilość kółek: 4
  • Walizka twarda, wykonana z ABS’u, polipropylenu lub poliwęglanu (policarbon) – ze wskazaniem na ten ostatni materiał/
  • Ważne jest, aby waga własna walizki była jak najmniejsza.
  • Kolor: twój ulubiony
Najlepsza walizka do samolotu

Krótkie wyjaśnienie:

Wymiary – linie lotnicze posiadają ograniczenia w zakresie maksymalnych wymiarów bagażu, który może zostać zabrany na pokład samolotu. Walizka o podanych wymiarach maksymalnych spełni wymagania prawie wszystkich linii lotniczych.

Ilość kółek – 4 kółka bardzo ułatwiają manewrowanie walizką na lotnisku oraz w korytarzu samolotu. Często z walizką na dwóch kółkach trzeba trochę „walczyć”, dodanie dwóch kółek skutkuje większym komfortem.

Materiał – najbardziej praktyczne są walizki twarde, które są wykonane następujących materiałów: ABS’u, polipropyleny lub poliwęglanu.

Waga własna walizki – Jak możesz przeczytać we wpisie Jaka walizka kabinowa ?, w każdej linii lotniczej obowiązuje limit kilogramów (maksymalna waga), jaką może mieć walizka kabinowa. Dopuszczalna waga wynosi zazwyczaj około 8 kg / 10 kg. Z tego powodu istotne jest, aby waga własna walizki była jak najmniejsza, gdyż w takim przypadku będzie możliwość zapakowania większej ilości bagażu bez przekraczania określonych norm.

Kolor – to jest oczywiste.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj także:

Najlepsza walizka na bagaż rejestrowany

W przypadku tego typu walizki, sprawa jest dużo prostsza. Generalnie nie obowiązują tak restrykcyjne ograniczenia co do wymiarów, jak w przypadku walizek kabinowych.

Jednakże pewnego rodzaju ograniczeniem jest waga bagaży. W cenie biletu jest zazwyczaj bagaż (walizka) rejestrowany o wadze 20 kg (czasami 32 kg). Z tego też powodu, praktycznym rozwiązaniem będzie wybór walizki, której w pewien sposób ograniczy ilość bagażu do około 20 kg.

Biorąc to pod uwagę, można stwierdzić, że w przypadku bagażu rejestrowanego, najlepszą będzie walizka twarda o wymiarach (mniej więcej): wysokość 65 cm, szerokość 45 cm, głębokość 30 cm. Więcej na ten temat znajdziesz w tym wpisie: Walizka o wadze 20 kg do samolotu.

Najlepsza walizka do samolotu na bagaż rerestrowany

Powiązane wpisy